רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

ה-ספר לבישול צרפתי

שנים שאני מעלעל, מחפש, אוסף ומטפח ספריית בישול צרפתית. זה הרגע האחד שאני יכול לומר בבטחה: זהו ספר הבישול המקצועי והיעיל ביותר לקחת אותך ולהקנות לך בקלות יחסית יכולות ששמורות לשף צרפתי. ספר חובה בספריה שלכם. (אנגלית)
פול בוקוז

ה-ספר לבישול צרפתי

שנים שאני מעלעל, מחפש, אוסף ומטפח ספריית בישול צרפתית. זה הרגע האחד שאני יכול לומר בבטחה: זהו ספר הבישול המקצועי והיעיל ביותר לקחת אותך ולהקנות לך בקלות יחסית יכולות ששמורות לשף צרפתי. ספר חובה בספריה שלכם. (אנגלית)
ספר בישול צרפתי פול בוקוז

בשלנים מפתחים, לאורך השנים, חוש למתכונים, מה הולך עם מה, כמויות של חומרי גלם בהכנת מנה זו ואחרת, הניסיון ובעיקר החיבור לעולם הבישול מפתחים גם הבנות וידע, אולם גם אינטואיציה לבישול. ספרי בישול הם השראה לכולנו, לאלו שמכינים מתכון עקב אחר אגודל בהתאם להוראות היצרן, ולאלו שמביטים במתכון ושואבים ממנו רעיון בלבד, את השאר הם יבצעו בדרכם שלהם.

אנוכי אספן כפייתי של ספרי בישול מהעולם, כולל ספרי בישול עתיקים בני מאות בשנים, וכמי שמבשל מגיל חמש, כבר שנים רבות שאני בעיקר נהנה מלגעת בספר של אוכל, להריח את האוירה שבתמונות, להחשף לתרבות ולפנים של אוכל שאינני מכיר, ומוצא השראה ומקבל רעיונות מהם, לעיתים זה חומר גלם, לעיתים עיצוב של מנה, לעיתים טכניקה.

מי שקורא אותי כבר חמש שנים בבלוג, אין לו מושג כמה קשה לאדם כמוני לשבת ולכתוב מתכון, אני לא רגיל לשקול, למדוד ולספור בתהליכי בישול מתכון. 

.

אחת התופעות השכיחות בקרב בשלנים ביתיים מיומנים בכל הרמות היא ההרגל, התרגלתי לפרק דג בצורה מסוימת, התרגלתי להכין רוטב בדרך מסוימת, התרגלתי לבשל קדירה באופן מסוים, ופעמים רבות אם נתעניין נגלה שדרכנו שגויה, או שבקלות יכלנו לשפר את התוצאה. וכל זה קורה כי כולנו פה לא למדנו בישול מקצועי באופן מסודר בבית ספר מקצועי לבישול.

 

99% מספרי הבישול בעולמנו מנגישים מתכונים, זה גם מה שרוב האנשים מחפשים.

הפעם אני מביא לכם ספר בישול אחר, ספר ש75% ממנו מוקדש ללימוד טכניקות בישול ותהליכי בישול נכונים, 25% מתכונים.

ספר שנבנה מאד שונה מהמוכר, כל דבר בו מודגם בצילומים, שלב אחר שלב, אי אפשר לטעות או שלא להבין, והוא מביא לכם את הטכניקות הבסיסיות של המטבח בצרפתי באופן נגיש, ברור ופשוט, עד שממש תתפלאו לראות כמה הדברים לא מסובכים וכמה כל אחד יכול.

.

גדול השפים הצרפתים בדורנו, שף פול בוקוז  Paul Bocuse עליו השלום, הוא והמוסד הקולינרי Institut Paul Bocuse שעל שמו עומדים מאחורי הספר.

דומני שהפעם כדאי לכם להקדיש כמה דקות לפוסט הזה, בכוחו לשנות את היכולות שלכם במטבח באופן חסר תקדים.

הכירו את הספר Institut Paul Bocuse Gastronomique.

ספר בישול פול בוקוז

שף פול בוקוז M.O.F מנהל מסעדות 3 כוכבי מישלן משנת 1965, ונחשב לאבי המטבח החדש הצרפתי (נובל קוויזין), מי שלקח את המטבח הצרפתי המודרני לפי אסקופיה והפך אותו למטבח עילי עכשווי, קל, בריא, נגיש, חומרי גלם בשיאם, פרזנטציה, יצירתיות וכו.

בוקוז למעשה היה השף שהשפעתו על המטבח הצרפתי ובעקבות כך על המטבח העולמי בעידן שלנו היתה הגדולה מכולם.

בשנת 1990 ייסד בוקוז את האקדמיה שעל שמו לבישול, מוסד קולינרי מוביל שמהווה עד היום אבן שואבת לתלמידי בישול מכל העולם, ומוסד שמעורב ומוביל עשייה קולינרית ומצויינות קולינרית באספקטים רבים בצרפת ובעולם.

.

בשנת 2016 הוציא בוקוז וצוות השפים המלמדים בבית הספר שעל שמו את הספר הזה, שלמעשה מנגיש את יסודות המטבח הצרפתי באופן מפתיע הן לבשלן הביתי והן לטבח המקצועי. לא טריוויאלי למצוא ספר מקצועי שיביא תועלת ממשית וגם יתאים הן לאיש מקצוע והן לחובב.

הספר קריא בצורה בלתי רגילה, אני מוצא אותו ידידותי למשתמש באופן חסר תקדים, הכל מצולם, שלב אחר שלב, ההסברים קצרים ותמציתיים, כמעט ואי אפשר לשגות או שלא להבין דבר מה, הכל מודגם, הכל מוצג בתמונות, הכל ברור, הכל קצר ותמציתי. טכניקות ותהליכים במטבח שנדמו לנו תמיד מסובכים, לפתע יובנו כפשוטים. אודה שאני עצמי הופתעתי בכמה וכמה מקומות בספר.

500 עמודי טכניקות בישול בהן מוצגות 250 טכניקות שונות שהן הבייסיק במטבח הצרפתי, כולן מוצגות בצילומי הדגמה ברורים מאד צעד אחר צעד.

150 עמודים מציגים 70 מתכונים המיישמים את הטכניקות שלמדנו, מתכונים של המטבח הצרפתי העילי, מקוטלגים לפי רמות קושי 1, 2,3. הכל בשיטתיו, לפי פרקים ונושאים, בית ספר אינסטנט לבישול צרפתי איכותי, מפי המאסטר וצוותו.

720 עמודים, 1800 תמונות, הרעיון של הצגת הדברים במתכונת צעד אחר צעד, וההסברים המעולים והקצרצרים – ללא ספק הופכים את הספר המרהיב הזה, בעיני, לתנ”ך של הבישול הצרפתי לבשלן הביתי והמקצועי, וזו בדיוק גדולתו, זה בית ספר נפלא לבשלן הביתי, אולם הספר לגמרי ישרת נאמנה שפים מקצועיים, שזה המקום בו יוכלו לרענן, לחדד ואולי גם ללמוד פה דבר או שניים שישדרגו חסכים או הרגלים מגונים.

.

לפני מספר חודשים רכשתי את הספר, ומאז אינני מפסיק להתפעל ממנו, איך לא חשבו על זה קודם.

עם עלות המשלוח זו השקעה קטנטנה, אולם לטעמי, שווה כל שקל, ויחזיר את עצמו בגדול.

.

השורה התחתונה שלי – זהו התנך הכי מקצועי, פרקטי, ידידותי ואפקטיבי להכרת ולימוד המטבח הצרפתי הקלאסי.
ספר חובה בספריית המטבח שלכם, אם זה בביתך הבשלן החובב, ואם זה על המדף במטבח המסעדה שלך שף יקר.

הספר כתוב בשפה האנגלית (אין גרסת עברית)

קישור לרכישת הספר: https://amzn.to/3PUaH5d

מצרף להתרשמותכם, תמונות לסירוגין, הן של דפי לימוד טכניקות הכנה בסיסיות במטבח הצרפתי, והן של דפי מתכונים.

ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז
ספר בישול פול בוקוז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

דילוג לתוכן