רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

מדיניות הבלוג

הקווים המנחים והגבולות בכתיבת ועריכת בלוג HungryParis


העקרונות המנחים אותי בניהול הבלוג

אובייקטיביות – אני מחויב אך ורק לך הקורא\ת, ולכן כל פוסט שיפורסם בבלוג ישקף נאמנה את חוות דעתי האובייקטיבית אודות החוויה המדווחת לטוב ולפחות טוב.
אני משלם על כל ארוחה שאכלתי במסעדה ואשר דווחה בבלוג | אין פוסטים ממומנים בבלוג.
 

על מה אני כותב – אני מתמקד באייטמים שאני מאמין שיעניינו אותך ויביאו לך תועלת. כשאני סוקר חומר גלם או מוצר מוגמר אעשה זאת אך ורק אם להבנתי האיכות הייחוד והחידוש יצדיקו זאת. כשאני כותב על מסעדה יפעל אותו כלל, אכתוב עליה אך ורק אם לטעמי יש סיבה טובה שתצדיק את הזמן והטרחה שלך לקרוא. לא אכתוב על כל מסעדה שאכלתי בה ועל כל מנה שטעמתי. כמובן שאותו כלל חל על מתכונים, על ספרים, על יצרנים ועל כל מדורי הבלוג.

על מה אינני כותב – אינני כותב על מה שמבקשים ממני לכתוב, אינני כותב כי שילמו לי לכתוב, אינני כותב על מוצר שירות או ארוחה גרועים לתפיסתי, אינני כותב על מקום כי הייתי בו. גם אם טרחתי ונסעתי לסקר עבור הבלוג מסעדה יצרן או חנות במיקום רחוק ולא מצאתי בהם עניין מיוחד שיצדיק את זמן הקריאה שלך, טרחתי אך לא אכתוב.

חיוב ולא שלילה – בהקמת הבלוג לקחתי מראש החלטה להתמקד בחיוב ולא בשלילה. מעמדת הכותב שמאחוריו קהל קוראים, קל מאד לקטול להשתלח ולפסול מוצר או שירות שחווית באופן שלילי, רבים עושים זאת. מסעדות כבר נסגרו בישראל בגלל פוסט קוטל. אני מאמין שמאחורי כל עסק מזון עמלים בני אדם ביושר ומנסים לעיתים תוך קשיים לא מבוטלים להעניק לך שירות או מוצר ולהתפרנס ממנו בזיעה. מוצר או שירות יקבלו בבלוג פירגון כשמגיע, ולא יקבלו פירגון כשלא מגיע. אם אכתוב על מוצר או שירות שיש בו מרכיב חיובי חשוב המצדיק פרסום פוסט אבל חוויתי גם צד שלילי, הצד השלילי יכתב ויפורט, כשמבחינתי זו מהות האובייקטיביות בכתיבתי. מאידך אם סך החוויה שלילית, לא אכתוב כלל ולא אטריח אותך הקורא\ת לקרוא. זו הדרך בה בחרתי, דרך שלטעמי מתאימה בסופו של דבר גם לקוראים התרים אחר המלצות חיוביות לאן ללכת ומה לרכוש, הרבה יותר מאשר לאן לא ללכת ומה לא לרכוש. 

ביקורת – אינני מבקר מזון או מבקר מסעדות, אני משתף אתכם הקוראים בחוויות שלי ממוצרים אותם טעמתי או ניסיתי, ממסעדות ובתי אוכל בהם סעדתי, ומחוויות אוכל אחרות. בכל הנוגע לאוכל, לכל אדם טעם אישי והעדפות חיך אישיות, קיימים הבדלי טעם והתרשמות מאוכל גם בין שפים מובילים המתייחסים לאותה מנה, ודוגמאות לכך רואה כל הצופה בריאליטי אוכל. לכן אינני סבור שלי יש מונופול על הטעם, אני מביא את לשוני שלי, את יכולת האבחנה הניסיון וההבנה שלי, ואת מכלול החוויה שלי אני מעביר לקורא ולשיפוטו.

כשרות – מכבד את בחירתם של קוראים בדרך הכשרות, אני מצפה מכולנו לכבד את כל הדרכים בהם בוחרים כל בני אדם לאכול או לא לאכול. בלוג זה איננו עוסק באוכל כשר, יחד עם זאת חשוב להדגיש כי ניתן בהחלט לבצע אדפטציות כשרות למרבית התכנים. קיימים תחליפים כשרים ראויים לחלק מחומרי הגלם הלא כשרים, וניתן גם לבצע שינויים במתכון כדי להתאימו לדרישות כשרות.

צמחונות וטבעונות – מכבד את בחירתם של קוראים בדרך הצמחונות והטבעונות, גם כאן הייתי מצפה מכולנו לכבד את כל הדרכים בהם בוחרים כל בני אדם לאכול או לא לאכול. בלוג זה איננו עוסק בצמחונות או טבעונות ומנגיש את כל תחומי המטבח באופן חופשי. 

פרסומת – באנרים לפרסומות אפילייט (תכנית שותפים) יופיעו מעת לעת באתר ובבלוג, ההכנסה הזעומה המתקבלת בגין כך מסייעת במימון עלויות הפעלת הבלוג. תכני הבלוג (פוסטים מכל סוג ובכל הקטגוריות) אינם ממומנים ולא התקבל תשלום מגורם כלשהו עבור כתיבתם ופרסומם.

דיוור במייל – גולשים אשר נרשמו לקבלת עדכונים במייל והשאירו לשם כך את תיבת הדוא”ל שלהם באתר, יקבלו באופן שוטף דיוור כל אימת מתפרסמת כתבה חדשה בבלוג. הבלוג מתחייב שלא להעביר את פרטי הגולשים הרשומים לכל צד שלישי. 

תגובות – הקפדתי לאפשר לכל גולש קבוע או מזדמן להגיב בקלות המרבית על כל פוסט המתפרסם בבלוג, הדיון והשיח חשובים לעיתים לא פחות מהפוסט עצמו, לשם כך הקפדתי להמנע מהצורך לבצע הרשמה או לספק כתובת אימייל לשם מתן תגובה. מאידך סובלנות, קבלת האחר ותרבות שיח הם ערכים חשובים לדיון פתוח וראוי, תגובות אשר יפרו ערכים אלו עשויות להמחק. 

מטרת השיח בתגובות בבלוג איננה לשמש במה לפרסום וקידום עסקים על ידי בעלי עניין. אין לפרסם בתגובות בבלוג קישורים לאתרי אינטרנט או עמודי פייסבוק חיצוניים. תגובות אשר יפרו איסור זה יובילו למחיקה \ חסימה.

שונות – לא ניתן לעקוב אחר שינויי כתובת של כל מסעדה, דוכן או יצרן שדווח בבלוג ועסקו נסגר או כתובתו הועתקה. נכונות פרטים אלו מתייחסת למועד כתיבת הפוסט, מומלץ לוודא טרם תטרחו להגיע למקום.

תקנון – אתר HungryParis מנגיש מספר מוצרים ושירותים ייחודים למשתמשים בו, הכללים המחייבים בנושא זה מופיעים בנפרד בעמוד “התקנון” באתר. 

דילוג לתוכן