רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

פרח המלח, אוצר שנשמר לעד

פרח המלח Fleur de Sel הוא מלח-העל האיכותי ביותר בצלחת, מאיפה הוא בא ומתי משתמשים
פרח המלח

פרח המלח, אוצר שנשמר לעד

פרח המלח Fleur de Sel הוא מלח-העל האיכותי ביותר בצלחת, מאיפה הוא בא ומתי משתמשים

פרח המלח Fleur de Sel. זו ההזדמנות להכיר את אחד מחומרי הגלם החשובים במטבח העילי. מוצר שהנו הפנינה של יצור מלח הים האטלנטי הטבעי בבריכות המלח שלחופי האטלנטיק הצרפתי באזור ברטאן. מדובר בשכבה קריסטלית הצפה בימים הראשונים של הפקת המלח הטבעי על גבי הבריכות ונגרפת בעזרת כלי מעץ לייבוש טבעי בשמש. עסקינן בכחמישה אחוז בלבד מהמלח המיוצר בבריכות אלו.
פרח המלח אינו מעובד ואין מוסיפים לו תוספי שימור, הוא נמכר במצב לח וגולמי כשטעם הים הטהור הוא טעמו, והוא בבחינת קריסטל המתפצפץ בפה כשבא לפינו.
לא טוחנים את המלח הזה אלא משתמשים בו כמות שהוא להגשה על גבי מוצר מזון מוגמר ולא לבישול (בבישול המלח יימס וכל ייחודי ייעלם).
מעולה לשימוש להמלחת סלט, כריך אבוקדו, גבינה או ירק, קרפצ'ו, סביצ'ה, פרוסת טרין כבד, ועוד ועוד מאכלים קרים הדורשים המלחה לפני הגשה. המוצר עדין אבל מרקמו הקריספי מורגש ונעים בפה, מאפשר תחושה מובחנת של נקודת מלח מופרדת בכל טעימה.
בצרפת ניתן להשיג בכל סופרמרקט, בארץ במעדניות מובחרות.
אם אתם בחו"ל (שם ניתן להשיג זאת במחיר משמעותית נמוך מהמחיר הגבוה בארץ) מומלץ להצטייד בכמה וכמה אריזות כאלו, לידיעתכם מלח הוא מוצר המזון היחיד בעולם שחיי המדף שלו אינסופיים.

פרח המלח
פלור דה סל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

מרק בצל צרפתי מתכון

מרק בצל צרפתי | הקלאסיקה

אחד העינוגים הכפריים המשובחים והמזוהים ביותר עם המטבח הצרפתי, אבל גם אחד המאכלים שבמצב הצבירה האיכותי שלהם קשים מאד להשגה בפריז ובצרפת של היום.
הכל על ההכנה הנכונה של מרק בצל צרפתי מסורתי כהלכתו בבית.

שבור גרנית פריז

Shabour של גרניט | פנינה בפריז

מסעדת שבור Shabour של קבוצת מחניודה בפריז היא קסם של חוויה שתצרב בתודעתכם ובחיככם, או איך ישראלים בועטים ומבקיעים גול בצרפת

דילוג לתוכן