רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

איך להביא גבינות מחו”ל

שני טיפים חשובים ופחות מוכרים שיאפשרו לך אספקה מכובדת של גבינות בשובך מחו"ל

איך להביא גבינות מחו”ל

שני טיפים חשובים ופחות מוכרים שיאפשרו לך אספקה מכובדת של גבינות בשובך מחו"ל

טיפ ראשון להבאת גבינות מחו”ל הוא “טכניקת קופסת הנעליים”: כשאתם מטיילים בחו”ל כנסו לחנות נעליים ובקשו באדיבות מהמוכר\ת קופסת נעליים ריקה. בסמוך לעזיבתכם לעבר טיסתכם חזרה לארץ מלאו את הקופסה הזו בצפיפות בכל הגבינות שרכשתם, והניחו אותה בתוך המזוודה בין הבגדים. אם הגבינות מריחות אפשר לעטוף את הקופסה בניילון גדול. כך תמנעו מהפצת ריחות לא נעימים ובו זמנית הקופסה תשמור על הגבינות מפני מעיכה. אסור להעלות פריטי מזון בתיק יד לטיסה אבל אין איסור שכזה לגבי מזוודה.

הטיפ השני – סוד כמוס: אפשר להקפיא גבינות. אל תעשו חשבון ותביאו עמכם כמה שיותר גבינות שהקופסה תכיל. גבינות איכותיות עולות בחו”ל כעשירית ממחירן בארץ והמבחר האיכותי אינסופי. מסתבר שניתן לאחסן את הגבינות שרכשתם (גבינות רכות וגבינות עובש) בהקפאה ללא נזק. כשתרצו לפתוח גבינה יש להפשיר אותה במשך יממה אחת במקרר ולא בדרך מהירה. כלל לא תבחינו שהגבינה היתה קפואה תקופה וכך תוכלו לזכות באספקה ארוכה יחסית של גבינות מובחרות בביתכם. אני לא ממליץ להקפיא גבינות קשות (גאודה, קומטה, גרוייר וכד’).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

שבור גרנית פריז

Shabour של גרניט | פנינה בפריז

מסעדת שבור Shabour של קבוצת מחניודה בפריז היא קסם של חוויה שתצרב בתודעתכם ובחיככם, או איך ישראלים בועטים ומבקיעים גול בצרפת

דילוג לתוכן