רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

בייקון כשר | החלופה האולטימטיבית

בייקון הוא חומר גלם בסיסי וחיוני להשגת טעמים נכונים בתבשילים מובילים רבים במטבחי העולם. אולם בטן חזיר מעושנת איננה מוצר כשר ורבים ביננו נמנעים. כעת ניתן לומר כי נמצאה החלופה הטובה ביותר למקור. רוצו ונסו..

בייקון כשר | החלופה האולטימטיבית

בייקון הוא חומר גלם בסיסי וחיוני להשגת טעמים נכונים בתבשילים מובילים רבים במטבחי העולם. אולם בטן חזיר מעושנת איננה מוצר כשר ורבים ביננו נמנעים. כעת ניתן לומר כי נמצאה החלופה הטובה ביותר למקור. רוצו ונסו..

בייקון, כתלי חזיר מעושנות, נתח בשר שומני, מעושן ועז טעמים המשמש כמרכיב חיוני בעל טעמים מובחנים וייחודיים בהרבה מתכונים מוכרים וחשובים, מבולונז אמיתי, דרך קרבונרה אמיתי, קיש לורן אמיתי, ביף בורגיניון אמיתי, שוקרוט אמיתי, ועוד  ועוד. כשאתם מכינים את המתכונים הללו ללא בייקון – אתם טועמים תבשיל אחר ושונה משמעותית ומפסידים את חווית המקור.

בארץ, מעבר לקהל שומר הכשרות, גם חילוניים רבים נמנעים מלאכול בשר חזיר מטעמיהם, כתוצאה מכך הם נאלצים להמנע מלהשתמש במוצר הזה או משתמשים בחזה אווז מעושן הנחשב לתחליף המקובל בארץ אולם מרקמו וטעמו שונים לחלוטין והוא לחלוטין אינו מספק כחלופה ראויה.

אישית אני אוכל הכל והמטבח שלי עושה שימוש רב בבייקון ומתכוני הבלוג המשקפים את המטבח האישי שלי בהתאם, עוקבי הבלוג לא אחת שואלים אותי במה אפשר להשתמש במקום וזו ההזדמנות לחלוק מוצר נהדר בפני עצמו העשוי לשמש תחליף מעולה לבייקון חזיר מקורי, אותו נתח (בטן החיה) העובר תהליך עישון אבל עשוי מבשר טלה.. “בייקון טלה”.

במהלך השנתיים האחרונות נתקלתי במוצר הזה מתוצרת “HOOK” חנות שרקוטרי וירטואלית, התרשמתי והבנתי שזה אכן תחליף, לא התפעמתי. עד שלפני כמה ימים נפגשתי עם חיית מחמד מופלאה, “בייקון הטלה” של איאד מאיטליז הגליל העליון בכפר קאסם, נתח בטן או ברוסט (חזה) טלה מעושן בעישון עץ טבעי וללא חומרי טעם ותמציות עשן, נתח בעל טעמים מופלאים וטובים יותר מהאלטרנטיבות שפגשתי עד כה. עסיסי במידה, שומני במידה, בעל טעמים נפלאים המתאימים כחלופה למקור, טעם טלה חלש ברקע בלבד, לגמרי לא משתלט על החוויה בפה, נותן תוצאות טובות מאד בתבשילים, מומלץ בחום.

לכל הנמנעים מאכילת חזיר אני ממליץ בחום רב להכיר את המוצר הזה ולבדוק אותו במטבח שלהם. אפשר פשוט להתחיל בביצה המטוגנת עם בייקון טלה, ללמוד את הטעם, להתענג ולהשכיל להשתמש בשוטף.

לתשומת לבכם – למיטב ידיעתי שלושת היצרנים שציינתי אינם בעלי תעודת כשרות, אינני מכיר יצרנים אחרים שמייצרים את המוצר הזה, לתשומת לב מי שהתעודה חיונית עבורו.

—–

איטליז הגליל העליון, כפר קאסם (העזרו ב-Waze תחת השם “איטליז גליל עליון”)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

בירה מלכה

מלכה | בירת בוטיק גלילית

נסענו לפגוש את מייסדי מבשלת בירת הבוטיק מלכה, ונוכחנו עד כמה חשובה אהבה לדבר כדי להפיק בירה משובחת בעבודת יד. ביקור מרתק ומסחרר תרתי.

דילוג לתוכן