רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

המנזר | מנזר השתיינים

פאב תלביבי שכונתי עם קהל בית קבוע שאוכל תופס בו מקום של כבוד | מבחן הקוסטיצה.
פאב המנזר

המנזר | מנזר השתיינים

פאב תלביבי שכונתי עם קהל בית קבוע שאוכל תופס בו מקום של כבוד | מבחן הקוסטיצה.
פאב המנזר

לצערנו אין בתי אוכל רבים בתלביב שניתן לכנות אותם בתואר “מוסד” ואשר שורדים פה תקופה משמעותית, וכזהו פאב המנזר הפועל מעל שני עשורים, פתוח 24\7, ונותן שירות לקהל ביתי נאמן שרואה בו מקום בילוי חברתי שכונתי שהטיפה המרה היא חלק אינהרנטי מאופיו ואופי אוהדיו לצד העובדה החשובה שיותר ויותר אוכל תופס בו מקום של כבוד, ובשל ההערה האחרונה אנחנו פה.

יש שכונות בהם המספרה של שמעון או המכולת של סמי הם מתחם הרכילות, השיתופים, ההתייעצות והקיטור השכונתי, כאן לוקח המנזר את התפקיד ובגדול.

המקום מחוספס, לא מעוצב ברוח התקופה, לא מושקע בלוק בלשון המעטה, מקומות הישיבה בפנים וברחבה החיצונית לפאב, המלצרית שטיפלה בי יכולה לעבור קורס זריז בטכניקות חיוך ונועם הליכות, ואני אתן לה את הקרדיט שסתם נפלתי עליה ביום של תשלום שכירות תלת חודשי.

לאור העובדה שהמקום פתוח 24 שעות ושוכן בסמיכות צפופה לשוק הכרמל, נפתחת לשוחרי השוק אופציה לארוחת צהריים של פאבים בלי הרבה טקס בישבן. כך בצהרי יום הזדמנו למקום, התלבטנו מול התפריט המשתנה בתדירות יומית, ואם היה דבר שלא דרש התלבטות בת יותר משניה אחת הוא הבחירה בבירת הגולדן של טייבה, אלכוהול איכותי מאד, מיוצרת בכפר הנוצרי טייבה הסמוך לרמאללה, אייל עדין וענוג עם טעמים קלאסיים של בירת אביי בלגית, מזכיר לף בלונד. הוגשה בבקבוק ללא כוס, תתאים ציפיות..

מנות הפתיחה לא עשו חשק רב על הנייר, וגם זמן רב לא היה בידנו, וכך הזמנו כעיקרית “קוסטיצה בעישון חם” עם פירה. השם מנצנץ ליודע דבר מוסד אחר במקום אחר המגיש אף הוא תבשילי פורק דשנים באווירת אלכוהול העונה לשם “מעיין הבירה” בחיפה, מיתולוגיה שניגע בה בהזדמנות.

בתוך עשר דקות הוגשה המנה, שני נתחים של “פורק בלי” (בטן חזיר) בצלייה איטית, רכים, נימוכים, עסיסיים משומן, קריספיים מרצועת העור שנצלתה ועתירי טעמי עשן טבעי, הבשר מעולה, הנאה צרופה, אין מילים, ואולי מילה בכל זאת, שני נתחים צרים שכאלו, עדיף היה שהיה מוגש שם עוד נתח שלישי, זה היה הופך את המנה הזו באמת לעיקרית. לצד הקוסטיצה הוגש פירה במעיכה גסה ובכמות נדיבה, ושליכטה נדיבה של דיז’ון שנותר מיותם, לא שלא היה טוב או לא מתאים, פשוט הבשר היה כל כך טעים בפני עצמו, שחבל היה לי להרוס את טעמו ולכפות עליו חרדל שישתלט.

הערה קולינרית בכל זאת, אפשר ומומלץ להוריד מעט את רמת המליחות בבשר (מניח שמקורו באחוז המלח בבריין בו הושרה הבשר כמה ימים לפני צלייה).

פאב המנזר

סיכום, פאב “מתנס שכונתי” בלב תלביב, פתוח 24\7, מציע מספר אופציות קולינריות כאוכל פאבים משודרג, הבישול מידי בוגרי יועזר וטוטו, מנה מעולה של קוסטיצה מעושנת, מומלצת בחום, מחיר הוגן (68 ש”ח).

 

המנזר, אלנבי 60, תל אביב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

פרונטו

פרונטו | מעורב תלביבי

אחת ממסעדות העוגן הותיקות של תלביב, שף ששמו הולך לפניו וציפיות מוקדמות.
אז מה היה לנו שם..

דילוג לתוכן