רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

ג'סמינו | אוכל רחוב מהטובים בישראל

כשאוכל ספרטני, חסר מעוף, במגוון מצומצם נעשה ביד אמונה ואוהבת - התוצאה היא אוכל רחוב מהמשובחים שניתן למצוא כיום בישראל. נקודה.
ג'סמינו

ג'סמינו | אוכל רחוב מהטובים בישראל

כשאוכל ספרטני, חסר מעוף, במגוון מצומצם נעשה ביד אמונה ואוהבת - התוצאה היא אוכל רחוב מהמשובחים שניתן למצוא כיום בישראל. נקודה.
ג'סמינו

לפני כשנה נפתח וכבר תקופה שהדוכן הידידותי הזה כבר אינו ממש סוד בקרב שפים ופודיז, שרבים מהם נוהגים לפקוד את המקום ולהשביע בו את רעבונם, בשר על האש בפיתה, חפוז בעמידה.
תור קבוע של לקוחות בכזה כוך ספרטני מלמד אותך שכפי הנראה זה כדאי, סטייל הרי ממש אין כאן, לא לראות ולא להראות, לאכול.
אנשי סטפן בראון ורדיו רוסקו לשעבר הם שמאחורי הפרויקט הקולינרי הזה, תפריט סגור של ארבע אפשרויות לבשר בפיתה בלבד, הגריל הוא גריל פחמים, בחרנו בקבב ובלב עגל חרפרף.
אפשר לשבת בפנים על כסאות בר או לטפטף ברחוב כמקובל.
הכל נעשה טרי במקום, ארבעה אנשי צוות עובדים כמו שעון שווצרי, אחד מתקתק את הגריל והשאר בלוגיסטיקה שמסביב.

ג'סמינו
ג'סמינו

פיתות בשרניות טריות מאד, טחינה סמיכה ואיכותית (חשבתי שרק אני מעדיף טחינה על פני חומוס כשמדובר בבשר), עגבניות חרוכות בגריל, בצל חרוך בגריל, פלפל חריף בגריל, סלט ירקות ונגיעת פס עמבה ביתית מעל, בדיוק מה שצריכה להכיל פיתה עם בשר, לא מעבר, הכל טרי מאד.
ממתינים בממוצע כעשר דקות למנה שהזמנת, וזה בדיוק אחד העקרונות החשובים ביותר בפאסט פוד איכותי – הסועד מחכה למנה, ולא המנה מחכה לסועד כמקובל בקרב אלו שקוצר סבלנותם גבוה מאהבתם לאוכל.
כייף לראות איך מקפידים פה להנדס כל פיתה ולדאוג שתקבל טיפול סלב כך שתכיל באופן מדורג קצת טחינה, בשר, עגבניות, בצל, חריף, שוב בשר ושוב הירקות… כך שבסופו של דבר בכל ביס ולאורך כל הפיתה תזכה לטעום משילוב של כל המגוון ביחד.
אנשים שמבינים מה טוב בפה הם האנשים שמנצחים פה על המקהלה, הדבר ניכר בחומרי הגלם, באופן העבודה וההקפדה הזו, ועוד יותר מכך בטעמים שבפה.
הקבב עסיסי וטוב, לא אגרסיבי בטעמים, השילוב עם הפיתה הבשרנית וכל המכלול עם הטחינה הטובה והתוספות הצרובות על האש מושלם, מנה מאוזנת עדינה ומלטפת את החושים, כייף של ממש.
מנת לב העגל מפתיעה, בשר עם טעמים מודגשים, קראנצ'יות במרקם, תיבול לא אגרסיבי מדי, יותר פיקנטי מחריף, מנה מעולה שתתאים לרבים מאלו שנוהגים להתנזר מחלקי פנים.
פרט מצפוני קטן, את קצה הפיתה שנחתך ליצירת כיס, מניחים לך על המנה, שחלילה לא תהיה לך תחושה שהחמצת משהו 

ג'סמינו
ג'סמינו
ג'סמינו

סיכום, אוכל רחוב פשוט איכותי ומוקפד, בשר על האש בפיתה במיטבו, לא מתוחכם ומושלם, שווה.
28-30 ש"ח מחיר מנה. מדהים מה אפשר לאכול במחיר זהה להמבורגר הבודד הקטן והזול ביותר במקדונלדס.

ג'סמינו, אלנבי 97, תל אביב

ג'סמינו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

גבינת המאירי

המאירי | היהלום מצפת

המחלבה הראשונה בארץ ישראל פועלת כיצרן בוטיק קטן וייחודי המתעקש להפיק גבינה אחת ויחידה שאין שני לה.

דילוג לתוכן