רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

בריסל | עוגיות עוגיות עוגיות

מצפים ממי ששב מבלגיה להמליץ על שוקולטייה מובחר, והעובדה שבחרתי דווקא בחנות עוגיות מלמדת שכנראה כדאי לך מאד להכיר..
עוגיות דנדוי

בריסל | עוגיות עוגיות עוגיות

מצפים ממי ששב מבלגיה להמליץ על שוקולטייה מובחר, והעובדה שבחרתי דווקא בחנות עוגיות מלמדת שכנראה כדאי לך מאד להכיר..

בשנת 1829 הקים Jean Baptiste Dandoy את חנות העוגיות הראשונה שלו בבריסל בלגיה, והשושלת המשפחתית אופה עוגיות ומנהלת את המקום מאז וקרוב למאתיים שנה קדימה עד היום. כשאתה נכנס לחנות אפך מוצף בריחות ועיניך שוזפות את המראות, וניכר בהם שעסקינן בחומרי גלם משובחים ובעבודת יד קפדנית. 

החנות מציעה עשרות סוגי עוגיות, כולן בעבודת יד קפדנית המבוצעת ב”מעבדה” המשפחתית. סוכר מלח קמח חמאה וחותמות מעץ הם כל המרכיבים שאופה זקוק להם כדי להפיק עוגיות מדהימות. מגוון עוגיות סאבלה (חמאה) קראנצ’יות עם סוכר חום ומלח ים,  עוגיות רכות ועדינות, עוגיות פריכות במרקמים וטעמים מגוונים עם ובלי תוספות שונות, בריושים וגי’נג’רברד, לחמי סוכר, וכמובן איך אפשר בלי.. גופרה.

לאורך השנים המעבדה נותרה אותה מעבדה, עם אותו צוות עובדים, מתכונים וחומרים, אולם צצו עוד מספר חנויות מותג של המשפחה ברחבי בלגיה. האיכות נשמרה אותה איכות, הנשמה נותרה אותה נשמה. תענוג להכנס, לבחור צלחת עוגיות (11 סוגים) ולשבת לכוס קפה באווירה שלווה ומלטפת. אתם תאהבו את זה.

(חנות הדגל) Maison Dandoy, Rue au Beurre 31, Brussels

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

יוליוס מזקקת בוטיק

יוליוס | מזקקת ארטיזן גלילית

אי שם בהור ההר, בינות לעצים, למול נוף הים הפרוש לרגליך ולאוויר ההרים המנקה את ריאותיך, חבויה לה מזקקה הבוטיק הראשונה בישראל. נסענו לראות, לטעום ולהבין דבר או שניים על או-דה-וי.

דילוג לתוכן