רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

בוחא בוקובזה | משקה האלים

משקה אלכוהולי מעודן מזקק את תמצית הטוב שבתאנה לאלכוהול חלק ענוג ומושלם.
בוחה בוקובזה

בוחא בוקובזה | משקה האלים

משקה אלכוהולי מעודן מזקק את תמצית הטוב שבתאנה לאלכוהול חלק ענוג ומושלם.
בוחה בוקובזה

חלקם של המלאכים המתנדף לחלל האוויר בתהליך הווצרות תזקיק התאנים בוחא Boukha הוא שהקנה למשקה המופלא הזה את שמו. מדובר במשקה שמקורו בתוניס שבצפון אפריקה, מיוצר מתאנים מבושמות שגדלות בתוניס ובטורקיה לפתח הים התיכון, ובתהליך שנחשב לסודי מצליח היצרן לשמר את טעם התאנים הנקי במשקה אלכוהולי עדין וחלק ביותר. בניגוד למצופה המשקה כמעט ואיננו מתוק אלא קרוב לנייטראלי ברמת הסוכר שבו, זה איננו ליקר כמצופה ממשקה המיוצר מתאנים. יצור הבוחא מתחיל ביין המופק מתאנים שנקטפו ועברו תסיסה בת מספר ימים במיכלים, ולאחר מכן עובר תהליך זיקוק וסינון המניב אלכוהול עדין וענוג במיוחד המצטיין בבשומת תאנים מופלאה עדינה ומרומזת.

אברהם בוקובזה יהודי אשר הקים את מזקקת המותג המשפחתית שלו לפני למעלה ממאה וחמישים שנה ליד תוניס, לאחר תקופה המשפחה העבירה את המזקקה והפעילות לצרפת והמשיכו לייצר שם בעיר פריס. המשקה טבעי לחלוטין, מכיל 37.5% אלכוהול ומיוצר כיום על ידי הדור השישי למשפחת המייסד.

לאחרונה הגיע לארץ גרסת הפרסטיז’ של הבוחא בוקובזה, משקה שעבר זיקוק כפול והוא חלק ועדין עוד יותר מהמקור. בצרפת ניתן להשיג מהדורה מוגבלת של בוחא בוקובזה פרימיום שעברה תהליך בן חמישה זיקוקים!! למלאכים בלבד.

הבוחא הוא משקה נקי עדין ואיכותי מאד לאנינים, להשיג בחנויות אלכוהול מובחרות ולהגיש צונן.

בוחה בוקובזה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

בריאלה

טבית צמחוני מדהים | בריאלה

לא יאומן אבל אפשר להכין טבית צמחוני מטריף | אוכל מוכן בישראל מזוהה במרבית המקרים עם ליין הסעדה מוסדית מתועשת ונטולת איכות. מסתבר שכשרוצים אפשר למצוא מנה מוכנה מעולה שתפתיע.

דילוג לתוכן