רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

איטליז זה תמיד סיפור

בארץ בה איכות הבשר איננה אחידה, בכל איטליז בו הצלחת, אתה עשוי להיכשל בחודש הבא. עד כמה אפשר לסמוך על הקצב?..
מיטמרקט

איטליז זה תמיד סיפור

בארץ בה איכות הבשר איננה אחידה, בכל איטליז בו הצלחת, אתה עשוי להיכשל בחודש הבא. עד כמה אפשר לסמוך על הקצב?..
מיטמרקט

כן, נמאס לכם מהנפילות הללו עם בשר, כל פעם מחליפים איטליז ונחמה לטווח ארוך אין. כמה מוכר לנו השיח הזה שפותח כל בוקרטוב בין שני פודיז בישראל, “תגיד, איפה אתה קונה בשר?”

בשר הוא יצור חי שאיכותו משתנה ותלויה בגורמים רבים, את העדר האחידות כולנו חווים וטרם נמצא לכך מענה ברור וחד משמעי, כמקובל בשרקוטרי האירופאים. ועדיין, יש כמה וכמה “מוסדות בשר” שבהחלט תוכל למצוא בהם רגעים של אושר, לצד רגעים של אושר מופחת.

אחד המוסדות שבשנתיים האחרונות מקבלים יותר ויותר את אמון הקרניבורים בגוש דן הנו “מיטמרקט MeatMarket” שהקים שף ירון קסטנבאום (קרב סכינים) בעיבורו של שוק הכרמל בתלביב.

מדובר בקבציה פתוחה, שמציעה לקהל מבחר יוצא דופן של בשרים, בדגש של בשר בקר, נתחים מיוחדים וחלקים שלא פשוט למצוא במקומות אחרים. הבשר מיושן במקום ובהחלט ניתן לצאת משם עם נתחים שיעשו אתכם מאושרים בבית. כבר פגשתי כאן נתחי פריים-ריב משויישים היטב ומיושנים 3-4 שבועות שהפליאו עת פגשו גחלים לוחשות.

בין נתחי האנטרקוט, שפונדרה, פילה וסינטה, תמצאו כאן לב עגל, חוט שדרה, אשכים, פיקניה, נתח קצבים, נתחי אנטרקוט וסינטה על העצם, זנב שור, שקדים, מוח, פורטרהאוס, ועוד ועוד נתחים מיוחדים ושווים. אם יש משהו מיוחד שאתם יודעים שאתם מעוניינים בו שווה לצלצל ולהזמין מראש כדי לוודא שתקבלו את מבוקשכם.

אפשר בהחלט לתייג את המקום כאחד מאותם איטליזים שניתן באמת ובתמים ליהנות מהבשר שלהם, אם כי נציין כפי שלצערי הובהר בפתיח, כי בתחום הזה בכל מציאה יש רכישות שפחות צלחו.

MeatMarket, רחוב יום טוב 6, שוק הכרמל, תל אביב.

ואם קיבלתם תיאבון ואינכם מתאפקים עד שתגיעו הביתה, לכו 25 מטר דרומה מהקצביה, ותגיעו באורח פלא למסעדת M25 שם תוכלו לשבת ולטעום כל נתח מהקצביה על האש ועוד. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

דילוג לתוכן