רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

תנך הוויסקי המוביל בעולם (אנגלית)

ספר חובה לכל חובב וויסקי, ניתוח פרטני, הערכה, ניקוד ודירוג לכל וויסקי בעולם כולו.
תנ

תנך הוויסקי המוביל בעולם (אנגלית)

ספר חובה לכל חובב וויסקי, ניתוח פרטני, הערכה, ניקוד ודירוג לכל וויסקי בעולם כולו.
תנ

הספר הזה מיועד לחובבי וויסקי בלבד, אין בו סיפורי וויסקי, תהליכי ייצור, תיאורי מזקקות והיסטוריה, מאומה מכל אלו. הספר הזה מביא אינדקס של 4500 בקבוקי וויסקי מכל העולם, טועם ומנתח כל אחד מהם, על כל היבטי הצבע הטעם הריח הארומה והשארית, מנקד ומדרג כל היבט ומעניק ציון סופי לכל בקבוק. 

הספר נערך ונכתב מחדש כל שנה במהדורה שנתית על ידי Jim Murry הנחשב לאחד מטועמי ומעריכי הוויסקי המובילים בעולם כיום.

אחד הקשיים שחווה כל חובב וויסקי בבואו לרכוש בקבוק שטרם טעם הוא להבין מה יש שם בפנים, וכל חובב יודע שבניגוד למשקאות אחרים, בוויסקי ההבדלים בין סגנונות שונים ובקבוקים שונים עשויים להיות משמעותיים מאד. כשאתה קונה בקבוק ולא טעמת, די קשה להסתמך על טעמו של המוכר שיאמר דברים כלליים ולעיתים מזומנות יפרגן לבקבוק שהוא מנסה למכור, ובכל מקרה אין כאן סקאלה השוואתית ואין כאן פירוט מקצועי ואתה בסופו של דבר קונה סוג של חתול בשק, חתול יקר מאד יש לומר. הספר הזה נועד בדיוק לשם כך, לתת לך פירוט ריחות וטעמים והערכת איכות השוואתית ברורה ומספרית. ציון.

כל וויסקי מקבל ציון לריח, לטעם, לפיניש, לאיזון הכללי, וציון סופי מסכם. בכל אספקט נכתב תיאור מילולי קצרצר ביותר המאפשר להבין מה מאפיין את טעמו של הוויסקי מעבר לציוני ריח, טעם, פיניש ואיזון. 

הציונים הסופיים לכל בקבוק נעים בין 0-100. ציונים שמעל 80 אלו בקבוקים ששווה לנסות, ועד כמובן הטופ שבטופ.

הספר הוא ספר “כיס” כדי לאפשר לך להתנייד איתו, ולכן כל הכתוב על כל בקבוק נעשה בארבע חמש שורות ולא יותר, תמציתי קולע ומדויק, לא צריך סיפורים מעבר לכך.

מניסיוני האיש לגמרי יודע על מה הוא מדבר, מומלץ בחום.

לרכישת הספר: http://amzn.to/2xlfvwd

תנ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

בירה מלכה

מלכה | בירת בוטיק גלילית

נסענו לפגוש את מייסדי מבשלת בירת הבוטיק מלכה, ונוכחנו עד כמה חשובה אהבה לדבר כדי להפיק בירה משובחת בעבודת יד. ביקור מרתק ומסחרר תרתי.

דילוג לתוכן