רן ורדי על קולינריה צרפתית ומעבר

חוויית השרקוטרי האולטימטיבית

אחת הסדנאות הייחודיות והיותר כייפיות שאפשר לחוות באוכל. ידע, הדגמות, התנסות, טעימות, זלילה ובסוף לצאת עם חבילה הביתה.
אלן טלמור

חוויית השרקוטרי האולטימטיבית

אחת הסדנאות הייחודיות והיותר כייפיות שאפשר לחוות באוכל. ידע, הדגמות, התנסות, טעימות, זלילה ובסוף לצאת עם חבילה הביתה.

זהו סיפור על איש יקר שכמו רבים וטובים חלם להיות שף, גדל בחו”ל, בבית של אהבה לאוכל, נסע טעם התנסה, למד בישול עילי בקורדון בלו בצרפת, עבד וניהל מטבחים, אבל יום אחד נחשף לעולם אחר וירד לו ברק ששינה את מהלך חייו מהקצה אל הקצה.

אלן טלמור שכיהן כשף במסעדות מוכרות כפאביו, פרגו, דקוטה וברברסקו עשה היכרות מקרית עם עולם השרקוטרי ודי מהר הבין שזה זה ייעודו בחיים. עזב את עולם הטבחות, הכניס את עצמו לשנים של לימוד והתמחות, והפך לשרקוטייר, איש מקצוע בעולם הנקניקים, נקניקיות ושלל פסטרמות ומוצרים מעושנים, כבושים ואחרים שמקורם בעולם הבשר.

אלן טלמור

טלמור החל לייצר כיצרן בוטיק קטן שישה סוגי נקניקיות שנמכרו למסעדות מובחרות שביקשו להכניס נקניקית ארטיזן לתפריטן, ולאט לאט גדל והתמחה בייצור ארטיזני של מתכוני נקניקיות לפי דרישה. בהמשך התרחב ובנה ליין ייצור וחלוקה שפעל מול מסעדות, ברים, בתי קפה, קצביות ומעדניות ומזמינים פרטיים.

כיום טלמור שתמיד אהב את עולם ההדרכה הצליח להפוך את הדבר לעיקרי בחייו, כששותף נכנס ולקח על עצמו את הייצור והשיווק אלן מתמסר רוב זמנו להדרכות וסדנאות ופיתח לאורך השנים סדנה ייחודית וחווייתית בת כארבע שעות בה הוא מלמד בפורום אינטימי בן שמונה משתתפים בלבד את רזי הכנת הנקניקיות. בנוסף אלן מלמד שרקוטרי בבית ספר “בישולים”.

הסדנה מתנהלת מספר פעמים בחודש בחלל ייעודי בבת ים, ומדובר בחוויה מסוג אחר, חוויה כייפית שמשולבים בה לימוד הרקע, הטכנולוגיה, החומרים התהליכים והתבלינים הכרוכים בהכנת נקניקיות, טעימה של למעלה מעשרים סוגי מוצרים, הדגמה, הכנה של מספר סוגי נקניקיות כולל התנסות של המשתתפים בכל שלבי התהליך, ארוחת נקניקיות עשירה, יינות ובירות חופשי, וכל החוויה הזו מסתיימת בכקילו נקניקיות שונות עמן כל משתתף יוצא לביתו.

הסדנה מתאימה לכל אדם, ממוקדת בהכשרת המשתתפים להכנת נקניקיות בתנאים ביתיים, משתתפים בה גברים ונשים מכל גווני הקשת לצד טבחים ושפים מקצועיים שבאים ללמוד את התחום הזה שאיננו שגרתי ואיננו מוכר לרובם. כמי שעבר בעצמו את הסדנה לפני כלמעלה משנה, מדובר בסדנת כייף בקבוצה קטנה, אוכלים שותים, יושבים סביב בר גדול כשהכל מתנהל מולך, מי שרוצה להתנסות מתנסה ומי שלא מעוניין לא חייב, סוג של בילוי מסוג אחר. סדנה מאד שונה מסדנאות מוכרות.

הסדנה הקבועה איננה כשרה, אולם לשוחרי כשרות מתקיימות במקביל גם סדנאות שאינן מכילות חומרי גלם לא כשרים. בקרוב תתאפשר למשתתפים בסדנה לרכוש במקום מגוון מוצרי שרקוטרי ארטיזנים איכותיים מוכנים, לכל המעוניין.

אלן טלמור

בשנה האחרונה ולאחר לימוד, הכנות והתנסות של שנים פיתח אלן סדנה נוספת וממושכת יותר להכנת נקניקים יבשים, שני מפגשים בני חמש שעות כל מפגש, סדנה מקצועית מתקדמת ללימוד תהליכי הכנת נקניקים ובשרים מיובשים או מומלחים מסוגים שונים, למעשה כל הטוב שבעולם.

בסדנה הזו מכינים נתחים שלמים (פנצ’טה, קופה וברזאולה), נקניקים חצי מיובשים, נקניקים טחונים מסוגים שונים, סלמי סוג’וק ועוד, ומכינים ממרח בשרי.  בסדנה הזו לומדים את תהליכי הכבישה, תהליכי העיבוד והייבוש, מקבלים הדרכה מפורטת על הציוד הנדרש להכנה ולאחסון, ומקבלים בסדנה חוברת מתכונים מפורטת. המשתתפים בסדנה מקבלים קישורים למקורות מידע נרחבים להמשך הדרך.

מדובר בסדנה מקצועית מאד, המקנה בסיס הידע שלמד טלמור בזיעת אפו. הסדנה מקנה מושג בסיסי איך לגשת לעולם הנקניקים היבשים כשלמעשה את היישום בהמשך יצטרך כל אחד לקחת על עצמו.

אלן טלמור

ניתן לתאם השתתפות בסדנאות מול אלן ואשתו דרך עמוד הפייסבוק או האתר. ניתן גם לבצע הזמנות למוצרי ארטיזן שאלן מייצר בתיאום.

https://www.facebook.com/Alan.Talmor.Atelier/

http://alan-talmor-sausages.co.il/

[pojo-gallery id="6241"]

3 תגובות

  1. מאיפה אפשר לקנות את המכשיר למילוי נקניקיות ואת השרוולים למילוי נקניקיות?

    1. ממליץ להרים טלפון לאלן או ליצור קשר בפייס, ולברר את השאלות הללו עימו, אני בטוח שהוא ישמח לסייע
      שרוולים אני יודע שאפשר לרכוש ישירות ממנו
      יש כאן בחור שכתב בתגוובה שמכשירים לניקנוק ניתן להשיג אצלו, דבר איתו: https://www.facebook.com/yazam.nadlan

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לרשימת הדיוור של הבלוג, וקבלו כתבות חדשות לתיבת המייל שלכם

אולי תאהבו גם...

דילוג לתוכן